Başkan Mesajı
Sevgili İzmirliler,

Abla-Ağabey-Kardeş projemiz ile üniversite gençlerinin sahip olduğu kentlilik bilinci ışığında, kentin sosyal alandaki ihtiyaçlarına yönelik duyarlılığı arttırmayı ve çocuklarımızı üniversiteli abla ağabeyleri ile bir araya getirerek karşılıklı etkileşimle yaşamdan beklentilerini yükseltmelerini amaçlıyoruz.

2007 yılında başlayan Projemiz, tüm İzmir’e yayılarak çalışmalarını sürdürmekte ve ailelerin, çocuklarının üniversite eğitimi almasını istemeleri, bunun için şartlarını zorlamaları da amaçladığımız hedefler arasındadır.

Abla-Ağabey-Kardeş buluşmaları; ilköğretim ikinci kademe öğrencilerinin abla-ağabey eşliğinde ders araçlarını kullanma istek ve becerilerini arttıracak; araştırma özelliklerini geliştirerek ödevlerini hazırlamalarına, iletişim becerilerinin karşılıklı olarak gelişmesine yardımcı olacak; belediyemizin sağlayacağı etkinliklere abla, ağabey ve kardeşlerin birlikte katılmaları, çocukların sosyal gelişimini sağlayacaktır. 

Sevgili Aileler, gelin çocuklarınız için projemize katılın ve evlerinizi gönüllü abla ve ağabeylere açın. Kentimizin ve çocuklarımızın geleceğinde sizlerin de katkısı olsun.

Sevgili Gençler, İzmir, siz gençlerin gönüllü katılımlarıyla sosyal alandaki hizmetlerde de öncü olacaktır.

Saygılarımla,

Aziz KOCAOĞLU
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Gençlik Merkezi Kayıtları Başladı
Havagazı Gençlik Merkezi üye kayıtları başladı.

Adres : Tarihi Havagazı Fabrikası - Alsancak Tel : (0232) 293 4039 / 293 3569 / 293 4219 /293 4061 / 293 3929