Farkındalık Çalışmaları

Gönüllülerimizin Dikkatine! Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP İZMİR) Parttime İş Fırsatı

Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP İZMİR) daha iyi bir yaşam kalitesi için şehirlerdeki ve çevrelerindeki insanların ve işletmelerin hareketlilik gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış stratejik bir plandır. Avrupa Birliği ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı finansal desteği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi yürütücülüğü ile "Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Ana Planı" çalışmaları devam etmektedir.
 
Proje kapsamında; mevcut verilerin değerlendirilmesi, toplanması yeni ve sürdürülebilir veri toplama yöntemleri ile anlık, güvenebilir ve takip edebilir veri kanalların oluşturulması, bunların sayesinde İzmir Ulaşım Modelinin güncel, sürdürülebilir ve aktif olarak kullanılan bir araç haline gelmesini kapsayan çalışmaların gerçekleştirilmesi, kentlilerin ulaşım alışkanlıklarının belirlenmesi ve yolculuk verilerinin toplanması amacıyla, hanelerde yüz yüze görüşme yöntemi ile "Hanehalkı Ulaşım Anketleri" yürütülmektedir.
İzmir Büyükşehir Belediyesi için Parabol Yazılım tarafından yürütülmekte olan saha çalışmalarında yer almak üzere saha araştırmacılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Saha çalışmaları İzmir’in çeşitli ilçelerinde yürütülecektir.
Saha çalışmalarına 20 Şubat 2023 tarihi itibariyle devam edecektir.
 
  • Çalışmanın 20 Mart 2023 tarihinde sonlanması planlanmaktadır.
  • Ayrıca 20 Şubat - 20 Mart 2023 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte de çalışmaya katılabilirsiniz.
Hanehalkı anketlerinde çalışmak isterseniz aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz. Proje ve çalışma biçimi hakkında detaylı bilgi aşağıda belirtilmektedir.
Anketler dijital ortamda, telefon veya tablet üzerinden gerçekleştirilecektir. Çalışacak arkadaşlara gerekli izin belgesi, yaka kartı, saha çalışanı yeleği temin edilecektir. Ücretler yapılan anket başına verilecektir ve anket başına ücret 20 TL'dir. Ayrıca yol ve yemek ücretleri de karşılanacaktır.
Saha çalışmaları 20 Şubat- 20 Mart 2023 arasında haftanın 7 günü devam edecektir. Tam zamanlı ve yarı-zamanlı çalışma mümkündür.
Not: Genel başvuru alınmakta olup ilgili bölümde okuyan ve kriterleri tutan gençlerimizle anket firması tarafından iletişime geçilecektir.

Gönüllü Dayanışma Çağrısı

Fuar İzmir Dayanışması Gönüllü Başvuru Formu Başvur

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin birçok şehrini etkileyen deprem nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz. Bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışmayla aşacağımıza inanıyoruz. Afetin ilk gününden itibaren gönüllülerimizin desteği hazırlanan gıda paketi, eşya ve temel ihtiyaçlar gönderilmiştir.

Deprem bölgesine gönderilen yardımların yanı sıra, orta ve uzun vadede depremzedelerin ihtiyaç duyacağı destekler için gönüllülere ihtiyaç olacaktır.

Bu form, İzmir'den afet bölgesine gönderilecek yardımların organizasyonu aşamasında saha çalışmalarına (tasnif, paketleme, taşıma vb.) destek verebilecek gönüllüleri belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca sonraki dönemde ihtiyaç duyulacak destekler (ulaşım, barınma, beslenme, eğitim, vb.) için de uzmanlık alanınıza göre desteğinizi bekliyoruz. Gönüllü destek vermek isteyenlerin kendi koşullarını gerçekçi olarak yansıtacak bilgilerle bu formu doldurmalarını önemle rica ediyoruz. 

Yardım çalışmalarında yer alacak gönüllü ihtiyaçları kurumumuza ulaştıkça formda belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlerle iletişime geçilmesi planlanmaktadır. 

  • 1
1 sayfada toplam 2 kayıttan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.