Hakkımızda

Vizyon

Canlı, sevecen, güleryüzlü, paylaşımcı ve empatik iletişim ile içindeki tüm farklılıkları bir gelişim aracı olarak gören İzmir gençliğinin ülkemizde ilham kaynağı olmasını sağlamak; dünyadan öğrendiklerini kendisinden sonra da gelen kuşaklara bir deneyim olarak aktaracak bir mekanizmayı katılımcı bir anlayışla oluşturmaktır.

Misyon

Genç olmanın bizlere açtığı geniş ufukları ve farklı fikirleri, bir arada yaşama kültürü ile harmanlayıp kentimizin bir ''Dünya Şehri'' olarak gelişimine katkı sunmak ve yaşanan deneyimleri sürdürülebilir bir biçimde kent belleğine dahil etmektir.

Biz Kimiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Müdürlüğü'ne bağlı Psikolog, Sosyolog  Sosyal Hizmet Uzmanı ve Gençlik Çalışanı çalışanlar ile gönüllülerden oluşan enerjik, dinamik, sosyal farkındalığı yüksek ve çevresine duyarlı genç bir takımız.

Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi, Genç İzmir Bornova Gençlik Yerleşkesi, Genç İzmir Balçova Gençlik Merkezi ve Genç İzmir Örnekköy Gençlik Merkezi olmak üzere 4 merkezde gençlerle buluşuyoruz. Merkezlerde Dil Kursları, Kişisel Gelişim Seminerleri, Hak Temelli Eğitimler, Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri, Tiyatro ve Ritim kurslarının yanı sıra öğrencilerin ders çalışabileceği ve toplantı yapabileceği salonlar mevcuttur.

2020 yılından beri gencizmir.com adresine üye olan yaklaşık 27 bin genç Gençlik Kampları, Kent Gezileri, Kurs ve Atölye Çalışmaları, Sportif Faaliyetlerden yararlanmış, sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmuştur.