Haberler

İzmir Avrupa Gençlik Başkenti için finalde

İzmir, 13 Avrupa kenti arasından 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adaylığında finale kalan 5 Avrupa kentinden biri oldu.

İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi; İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Gençlik Forumu Hazırlık Toplantısı'nı 5 Mart ve 7 Mart tarihinde gerçekleştirdi.

50 gencin aktif bir şekilde yer aldığı hazırlık toplantısında 5 ana başlıkta tartışmalar ve oturumlar gerçekleştirildi. Eğitim, tarım, barınma ve beslenme, aktif yurttaşlık ve hak bilinci, girişimcilik ve sanayinin saatlerce konuşulduğu tartışmalar sonucunda üzerinde oy birliği sağlanmış konuların yer aldığı ortak bir metin oluşturuldu.

Soyer: “Başka bir Türkiye mümkün”

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında “Gençlik Forumu” yapıldı. Gençlerin hayallerini ifade ettiği, ülke sorunları ve çözüm önerilerini tartıştığı forumun açılışında konuşan Başkan Soyer, “Bu dünyanın en güzel coğrafyasında, en güzel iklim kuşağında ve en bereketli topraklarında bu yoksulluğu, sefaleti, işsizliği hiçbiriniz hak etmiyorsunuz. Hiç kimse hak etmiyor. Başka bir Türkiye mümkün” dedi.

Gençlik Belediyesi meclis üyeliği kura çekimi 25 Mart’ta

İzmir Gençlik Belediyesi’nde yer almak için meclis üyeliği kura çekimi 25 Mart Cumartesi günü yapılacak. Oluşumda yer alacak 11 komisyonda çevre ve iklim krizinden toplumsal cinsiyet eşitsizliğine kadar pek çok konuda çalışmalar yapılacak.

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde gençler Türkiye hayallerini anlatacak

15-21 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin açılış gününde “Gençlik Forumu” yapılacak. Forumda gençler Türkiye hayallerini ifade ederek sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışacak.

“İzmirlileri bu dayanışmanın parçası olmaya davet ediyorum”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ilk gününden bu yana yardımların toplandığı Fuar İzmir'i ziyaret etti. Fuar İzmir'e gelen bağışların ayrıştırılmasında gönüllülerden destek beklediklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “İzmirlileri bu dayanışmanın parçası olmaya davet ediyorum” dedi.

7 sayfada toplam 37 kayıttan 25 ile 30 arası görüntüleniyor.