YAKINLAŞIYORUZ

Genç İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ''Genç Dostu Şehir'' teması üzerine kurulan Genç İzmir; 15-30 yaş arası İzmir gençliğinin birleştiği, sosyalleştiği, öğrendiği ve güçlendiği noktadır.

Genç İzmir Gönüllü Takımı

Tarihi Havagazı Fabrikası içinde bulunan Havagazı Gençlik Merkezi'nde oluşturulan Gönüllü Takımı aracılığıyla yürütülen projelerde, özellikle kentin dezavantajlı sosyo-ekonomik kesimlerine yönelik bazı eğitim, öğretim ve farkındalık çalışmaları ile İzmir'in bütüncül kültürel politikalarına katkı sağlanmaktadır.

Gençler İzmir'i Geziyor

Proje kapsamında İzmir'e üniversite eğitimi için gelen öğrencilere okudukları şehrin tarihini ve kültürel yapısını göstermek ve öğrenciler arasındaki sosyalleşmeyi arttırmak amaçlanmıştır. Kasım 2021 tarihiyle başlatılan Efes, Şirince, Meryem Ana, Teos Seferihisar ve Torbalı Metropolis Antik Kenti rotalarında 500 gencin katılımı sağlamıştır. Kent Merkezini tanıtma turlarına (Kadifekale, Kültürpark İstiklal Müzesi, Kemeraltı Kent Merkezi) 300 genç katılım sağlamıştır. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından barınma ve burs desteği sağladığımız gençlerle de Anıtkabir Gezisi ve İzmir kültür turlarının yapılması sağlanmıştır. İzmir kent merkezi ve ilçelerinde ki kültür turları belirlenen zaman dilimlerinde ve farklı üniversite öğrencilerinin de katılımıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü İzBB Genç İzmir Biriminin organizasyonuyla devam edecektir.

Kültür Sanat

Kentin kültür – sanat gündemini bünyesinde toplayan, ortak üretimlerle sanatçılarla etkileşim içinde olan interaktif bir kültürel oluşumdur. Sadece merkezi değil tüm ilçelerini de içine alan bir coğrafi kapsayıcılığa sahip İzmir’in kültür sanat ajandası ve rehber, aynı zamanda eşitlikçi, demokratik bir platformdur.

Visit İzmir

İzmir’e dair tüm güncel bilgilerin yer aldığı şehir rehberiniz, size mükemmel seyahatinizi planlamada yardımcı olur. İzmir’in tanıtım yüzü, Visit İzmir ile şimdi şehri keşfetmek basit ve eğlenceli. Şehirdeki yenilikler, görülecek yerler, konaklama ve etkinliklere dair detaylı bilgiler içeren Visit İzmir, tüm bu noktalara nasıl ulaşılabileceğinizi güncel haritalar üzerinden gösteriyor.